Hjem Dommere kontinentale racer
Dommerliste Markprøve Kontinentale racer Udskriv Email
Lørdag, 14. november 2009 14:57

Må dømme:
Engelske og kontinentale racer i ungdomsklasse, åben klasse og brugsklasse.
Kontinentale racer vinderklasse
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
Slæb- og apporteringsprøver
Fuldbrugsprøver, såfremt man har været på kursus vedr. fuldbrugsprøver
Ræveslæbsprøver
Skovfugleprøver 

2014 kontinentale dommere

304 Andersen, Henrik Raae, Lunderødvej 82, Marup, 4340 Tølløse.tlf.: 25 78 66 65

399 Andersen, Ole N., Kalvevasen 22, 8970 Havndaltlf.: 2467 2199

400 Axelsen, Bjarne, Slågårdsvej 7, 4660 St. Heddingetlf.: 56 52 99 90 / 29 24 77 20

386 Bersang, Torben, Fredensgade 3, 6900 Skjern.tlf.: 75 24 59 58 / 23 26 07 67

419 Bredsgaard, Allan, Terkelsbøl Bygade 50, 6360 Tinglev, tlf.: 7464 2371 / 2147 8083

309 Christensen, Claus, Hæsumvej 101, 9530 Støvring, tlf.: 4048 7557

310 Christensen, John, Rishøjgårdsvej 16,Gundsømagle, 4000 Roskilde.tlf.: 46 73 03 64

311 Christensen, Jørgen, Kirkegyden 17, 5580 Nr. Aaby.tlf.: 64 42 34 31 / 20 33 25 96

420 Christensen, Michael Sanner, Hærvejen 20, 7183 Randbøl, tlf.: 7588 3123 / 2830 4788

421 Clausen, H.C., Gåsebakken 3, 6710 Esbjerg, tlf.: 7526 9155 /2670 3356

430 Feigh, Jan Leleu, Hammerichsvej 8, 4760 Vordingborg, tlf.: 4142 4995

401 Grundahl, Allan, Traneholmvej 3, 2680 Solrød Strand tlf.: 26 30 55 00

427 Føhns, Knud Steiner, Valmuehaven 19, 6950 Ringkøbing, tlf.: 9732 5216 / 2032 8940

317 Haller, Michael, Sct. Olafsvej 9, 9800 Hjørring.tlf.: 98 91 11 27

388 Hansen, Jens Kristian, Lavendelvej 59, 4470 Svebølle, tlf.:  23 47 94 77

413 Hansen, Jesper, Gammelbyvej 7, 4900 Nakskov tlf. 20 70 75 71 /24 41 29 23

427 Hansen, Jesper Kjærulf, Rimmersvej 50, Ulsted, 9370 Hals, tlf.: 2527 7343

320 Hansen, John H., Fanøvej 7, 4060 Kr. Såby. ( 46 49 17 97 / 26 20 17 07

389 Hansen, Jørgen Stengel, Ll.Tvedevej 27, Bøgesø, 4700 Næstved.tlf.: 5556 4663 / 4054 5018

409 Hedegaard, Kaj, Galgetoften 1 B, 6630 Røddingtlf.: 74 84 21 51 / 24 43 98 22

397 Hemme, Martin Bjørn, Klovtoftevej 11, 6230 Rødekro.tlf.: 74 66 94 96 / 20 49 19 36

422 Henriksen, Gorm, Ørnevej 6, Rindum, 6950 Ringkøbing, tlf.: 9732 4121 / 5237 1779

396 Henriksen, Kirstein, Guldforhovedvej 50, 7441 Bording.tlf.:86 86 20 14 / 30 59 20 14

398 Hildebrandt, Ole, Vejby Sønderhede 61, 9760 Vrå, tlf.: 86 33 41 16 / 40 56 63 48

428 Hougaard, Tommy, Kløvervangen 5, Nørager, 8961 Allingeåbro, tlf.: 2244 7188

411 Hugener-Ohlsen, Per, Pytgade 12, Vollerup, 6400 Sønderborgtlf.: 74 43 29 10 / 29 88 06 58

431 Jacobsen, Dan Hartvig, Lundsfrydvej 9 B, 1. sal, 2500 Valby, tlf.: 2049 1006

423 Jakobsen, Jeff, Lergravsvej 55, 4300 Holbæk, tlf.: 2519 4704

385 Jacobsen, Uffe, Hvingelvej 3, Hee, 6950 Ringkøbing.tlf.: 6128 5032

414 Jensen, Bo Bryndum, Sletten 91, 6800 Varde tlf: 75 22 46 20 / 29 47 24 47

394 Jensen, Ingvardt, Kløjsvej 3, V. Vedsted, 6760 Ribe.tlf.: 75 44 58 45 / 20 88 74 45

331 Jensen, Knud V., Valorevej 50 a, Valore, 4130 Viby Sj.tlf.: 56 82 00 88 / 21 20 18 80

404 Jensen, Leif Ekelund, Hovedgaden 40, 01, 6534 Agerskov .: 23 38 96 18

387 Jensen, Povl Bjarne, Nyhavevej 66, 5220 Odense SØ. tlf.: 2260 2201

424 Johannesen, Johny Funda, Krisitiansmindevej 4, 6330 Padborg, tlf.: 8851 4740 / 2192 3668

416 Jørgensen, René, Nykøbingvej 22, 4990 Sakskøbing tlf: 3045 8584

405 Kjeldsen, Kristen Daugaard, Engkærgårds Allé 9, 8340 Malling, Tlf.: 20 40 73 10

340 Kromann, Niels Erik, Østerhovedvej 1, 7323 Give.tlf.: 75 73 22 66 / 40 36 18 61

343 Larsen, Jørgen, Vesterlund 56, 7830 Vinderup, Tlf.: 61 76 76 20

403 Laulund, Jes, Ladegård Mark 3, Orte, 5560 Aarup, tlf.: 65 71 10 08 / 20 60 10 08

402 Laursen, Anette, Hærvejen 20, 7183 Randbøl tlf.:75 88 31 23 / 21 18 31 23

406 Lundhøj, Carsten, Arnkilsmaj 21, Kær, 6400 Sønderborgtlf.: 74 43 32 68 / 20 20 26 76

425 Madsen, Freddy Friborg, Grindstedvej 64, 7184 Vandel, tlf.: 6015 5532 / 2928 7665

352 Maabjerg, Knud, Nylandsvej 20,7480 Vildbjerg.tlf.: 97 46 82 08 / 28 66 79 37

353 Nielsen, Arne, Bedstedvej 24, 4100 Ringsted. tlf.:57 52 55 08

355 Nielsen Jens Jørgen, Teglgårdsvej 23, Svorbæk, 8300 Odder. tlf.: 86 54 35 21 / 21 25 72 42

412 Nielsen, Kim, Vadebrovej 35, Nagelsti, 4800 Nykøbing F tlf.: 54 82 68 43 / 21 75 68 43

429 Nielsen, Kim Krogh, Vallerbækvej 72, 7470 Karup, tlf.: 22 23 59 58

393 Nissen Nielsen, Ove, Kærbølvej 20, 6760 Ribe.tlf.: 75 42 26 54 / 28 18 89 24

358 Nürnberg, Bjarne, Vedtoftevej 33, 5620 G­lamsbjerg.tlf.: 61 70 54 52

395 Pedersen, Erling, Abildskærvej 5, Harreby, 6630 Rødding. tlf.: 74 84 55 64

432 Pedersen, Michael Bo, Borupvej 80 A, 3330 Gørløse, tlf.: 2830 1851

426 Poulsen, Jakob, Kærbøl Markvej 25, 6760 Ribe, tlf.: 7542 4873 / 4076 7237

417 Rasmussen, Poul-Erik, Åvangen 25, 5771 Stenstrup tlf: 2223 2362

364 Roslin, Knud, Vinkelvej 14, 9500 Hobro.tlf.: 98 52 02 98 / 2444 6084

365 Schou, Sven, Tjørnevej 12, 3660 Stenløse.tlf.: 47 33 55 50 / 26 34 45 16

407 Schrøder, Kim, Vestergade 37, 6230 Rødekrotlf.: 74 66 19 02 / 21 62 52 62

433 Staal, Kim, Klokkevangen 20, 4983 Dannemare, til.: 4220 5667

390 Wanstrup, Anders, Lisenborgvej 7, Bølling, 6900 Skjern, tlf.: 40 84 30 06

Senest opdateret: Fredag, 09. juni 2017 19:41
 

Kalender

2017
2018
2019