Hjem Dommere engelske racer
Dommerliste Markprøve Engelske Racer Udskriv Email
Lørdag, 14. november 2009 14:19

Må dømme:
Engelske og kontinentale racer i ungdomsklasse, åben klasse og brugsklasse.
Engelske racer vinderklasse
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
Skovfugleprøver

2014 engelske dommere

102 Andersen, Jørgen Gordon, Flyvesandsvej 6, 5450 Otterup. tlf.:64 87 10 30 / 22 47 02 86

104 Andreasen, Jan, Gudumkærvej 6, 7400 Herning tlf. 4052 3177

179 Bak, John, Maderne 2, 4480 St. Fuglede, tlf.: 2149 6551

419 Bredsgaard, Allan, Terkelsbøl Bygade 50, 6360 Tinglev, tlf.: 7464 2371 / 2147 8083

106 Clausen, Erling, Stratvej 11, Sejstrup, 6740 Bramming. tlf.:75 17 36 05 / 23 34 06 35

161 Clausen, Hans Peter, Videkærvej 21, 6740 Bramming tlf.:75 17 94 42 / 24 85 53 77

107 Clausen, Martin, Jernbanegade 24, st.tv., 6740 Bramming 2148 8124

167 Dahl, Anton, Vesterskovvej 34, 6091 Bjert tlf.:22 74 80 40

171 Dahl, Poul Erik, Ingridsvej 85, 6000 Kolding tlf: 23 24 83 68

378 Diederichsen, Allan, Riglandsegvej 3, 6580 Vamdrup. tlf.: 75 59 82 53 / 22 38 99 84

168 Frøkjær, Kristian, Nordvangen 41, 7173 Vonge tlf.: 7670 9417 / 2383 9795

172 Hansen, Jens, Nørrevej 14, 9970 Strandby tlf: 98 48 22 53 / 51 54 24 94

114 Hansen, Mogens Vestergaard, Nybølle Vad 1, 2630 Tåstrup. tlf.: 44 97 20 67 / 40 42 39 51

118 Jensen, Flemming, Engbjergvej 14, Horne, 9850 Hirtshals. tlf.:98 97 74 16

175 Jørgensen, Flemming Fuglede, Trudslevvej 58, 9480 Løkken, tlf.: 9888 3003 / 2030 0003

180 Klit, Thomas Dahl, Hallundbækvej 3, Blåhøj, 7330 Brande, tlf.: 7534 5367 / 2213 2815

380 Koch, Jan, Kærhusvej 2, 8783 Hornsyld tlf. 40 83 74 07

181 Kristensen, Claus Raahauge, Torkilstrup Huse 3, 4863 Eskilstrup, tlf.: 2049 5956

176 Krog, Brian Hinge, Lykken 13, Krejbjerg, 7860 Spøttrup, tlf.: 9759 1919 / 5382 1583

381 Krüger, Niels Erik, Østrupvej 32, 4400 Kalundborg. tlf.:59 56 00 75 / 30 75 35 33

160 Larsen, Joakim Skovgaard, Aastrup allé 62, 6100 Haderslev tlf.:74 57 69 67 / 40 76 99 84

129 Madsen Ole Dahl, Kvottrupvej 51, 8471 Sabro.tlf.: 86 24 24 78 / 24 82 24 78

382 Mortensen, Martin, Ahornvej 4, 8550 Ryomgård. tlf.:86 39 50 45

164 Nielsen, Claus, Poppelvej 4, Tulstrup, 3400 Hillerød tlf.: 40 59 70 74

130 Nielsen, Frede, Godrumvej 1, Hjøllund, 7362 Hampen tlf. 40 42 19 01

157 Nielsen, Lars, Ålevejen 1, Torø Huse, 5610 Assens Tlf. 64 49 15 21 / 21 64 51 88

177 Nielsen, Poul Valdemar, Holmvej 6, Kliplev, 6200 Aabenraa, tlf.: 5050 1445 / 7468 8383

166 Nissen, Allan, Povlskrovej 27, Uge, 6360 Tinglev tlf.: 74 64 23 56 / 20 14 96 20

183 Paulsen, Robert, Klosterbakken 43, 6230 Rødekro, tlf.: 5126 6630

178 Petersen, Erik, Hedevænget 11, 880 Viborg, tlf.: 8667 5290 / 2072 9190

383 Petersen, Ove Steen, Attrupvej 6, Strøby, 8550 Ryomgård.tlf.: 86 39 47 63

169 Rafaelsen, Peter, Laveskovs Allé 309, 3050 Humlebæktlf.: 45 76 76 20 / 27 59 56 95

101 Rimmen, Erik, Havhusvej 5, Lønstrup, 9800 Hjørring. tlf.: 6062 9520 / 3096 0368

155 Siig, Bjarne, Søparken 51, 6990 Ulfborg. tlf.: 97 49 28 12 / 29 69 16 37

142 Skov, Tage, Klintholmvej 4, Tjørring, 7400 Herning. tlf.: 97 26 93 37 / 21 28 56 51

170 Stadelhofer, Fuglsøvej 6, 7200 Grindsted. tlf.: 75 33 61 62 / 40 55 56 66

144 Stein, Asger, Ved Gadekæret 21, Hørup, 3550 Slangerup. tlf.: 47 38 10 36 / 40 33 10 37

153 Stærkær, Søren, Hovedvejen 263, 5580 Nr. Åby. tlf.: 64 42 22 73

156 Sørensen, Flemming, Tøndervej 7, 6280 Højer Tlf. 74 73 49 39 / 28 25 28 39

182 Sørensen, Poul Aagaard, Baldersvej 26, 7800 Skive, tlf.: 9752 3686 / 2764 8190

165 Vad, Sven Aage, Gørdingvej 5, 6740 Bramming tlf.: 75 17 72 79 / 40 45 82 27

154 Varming, Anders, Sødingevej 28 5750 Ringe tlf.: 62 62 44 00 / 40 79 26 17

147 Vestervang, Poul, Køgevej 58, 4652 Hårlev.tlf.: 56 26 66 51 / 23 20 82 81

152 Winkler, Erik Lykkegaard, Mindelundvej 9, Arnborg, 7400 Herning tlf.: 97 14 93 76

 

Senest opdateret: Søndag, 18. juni 2017 16:05
 

Kalender

2017
2018
2019